Premier: Za moment przekazujemy do Sejmu projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku

Podczas wizyty w należącej do ARP i Skarbu Państwa spółce Energop w Sochaczewie, premier Mateusz Morawiecki poinformował o wniesieniu do parlamentu jednego z zapowiedzianych dziś projektów legislacyjnych w ramach Polskiego Ładu. - Za moment przekazujemy do Sejmu projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. - poinformował szef rządu. Podkreślił, że po maju br. budżecie państwa była nadwyżka.

Mateusz Morawiecki
Autor: Aleksiej Witwicki

"Czasami pojawiają się pytania, czy będziecie w stanie sfinansować Polski Ład, czy kwota wolna rzeczywiście będzie na poziomie 30 tys. zł. Tak. Za moment przekazujemy ustawę do Sejmu z tą kwotą wolną. Konkretnie, konsekwentnie, wiarygodnie"

- podkreślił. Jak mówił, chodzi o to, by przebudować system podatkowy, by był on bardziej korzystny dla pracowników.

Wcześniej szef rządu zaprezentował projekty dziesięciu kluczowych projektów, które zainicjują realnie wprowadzanie Polskiego Ładu. 

Jak podkreślał "Polski Ład jest wizją sprawiedliwego i szybkiego rozwoju Polski.- Ale to także wizja konkretna i wiarygodna. I ten konkret i wiarygodność chcemy dzisiaj pokazać i potwierdzić. Chcemy je potwierdzić poprzez przedstawienie tych dziesięciu kluczowych obszarów zmian, które przygotujemy i przeprowadzimy w ciągu najbliższych 100 dni - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Polski Ład #Mateusz Morawiecki

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo