Pomoc w drodze na najlepsze światowe uniwersytety!

28 maja rusza nabór do programu stypendialnego i mentoringowego OFF 2021 organizowanego przez Our Future Foundation. Program stypendialny skierowany jest do uczniów szkół średnich marzących o studiach za granicą.

Misją Our Future Foundation i celem Programu Stypendialnego  jest wyrównywanie szans poprzez pomoc osobom z nieuprzywilejowanych środowisk w dostępie do edukacji na najwyższym światowym poziomie. Będzie to już druga odsłona programu stypendialnego, w której darmowy udział mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół średnich. W tym roku Our Future Foundation planuje przyjąć pod swoje skrzydła kolejnych 20 podopiecznych. Laureaci stypendium OFF 2021 otrzymają pomoc w postaci całorocznego wsparcia doświadczonych mentorów, którzy doradzą swoim podopiecznym w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery. Mentorzy, którzy sami są absolwentami i studentami najlepszych światowych uczelni, będą dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu aplikacji na zagraniczne uniwersytety. Dodatkowo zwycięzcy wezmą udział w Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach. Podczas wyjazdu laureaci wezmą udział w warsztatach, dzięki którym przygotują się do rekrutacji na studia i poznają swoich mentorów .

Our Future Foundation ma już 4-letnie doświadczenie we wspieraniu uzdolnionej młodzieży. Do tej pory Fundacji udało się pomóc już ponad 90 młodym Polakom, którzy dzięki wsparciu mentorów oraz ciężkiej pracy rozpoczęli naukę na takich uniwersytetach jak Oxford, Stanford, NYU, UCL czy Berkley. Owocem działań Fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas, której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Czas na przesyłanie wniosków aplikacyjnych upłynie 4 czerwca. Następnie każdy z nich zostanie rozpatrzony, według podanych przez komisję kryteriów, a najlepsi aplikanci otrzymają zaproszenie na finałowy etap kwalifikacji tj. rozmowy indywidualne odbędą się online. Gala wręczenia stypendiów odbędzie się 1 lipca w Pałacu na Wodzie w Warszawie.  Aplikację do programu można złożyć na
stronie: www.off.org.pl/aplikuj

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest PGNiG S.A.  

Sponsorami wydarzenia są również: Goldman Sachs, ARP S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, BEST S.A. 


 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo