Kolejne kłopoty wicenaczelnego Wiesci24.pl. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

Tomasz S. miał skłamać, że wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego namawiał go do składania fałszywych zeznań obciążających Donalda Tuska, byłego premiera, a także szefów służb za rządów PO-PSL. Akt oskarżenia w tej sprawie miesiąc temu trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów – czytamy w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska".

pixabay.com/jessica45

Wiesci24.pl i SluzbySpecjalne.com – te dwie witryny internetowe, wspierające medialnie adwokata Romana Giertycha, od dawna słyną z ataków na rząd Zjednoczonej Prawicy, a przede wszystkim na ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Obydwaj nadzorują służby specjalne, m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), które od dawna prześwietla działalność 58-letniego Tomasza S., biznesmena z branży ochroniarskiej. 

Figuruje on jako wicenaczelny obydwu serwisów (ich szefem jest Jan Piński, zaufany człowiek Giertycha). „GP” już kilkakrotnie pisała, że ma on poważne problemy z prawem. Obecnie przebywa w areszcie w związku z zarzutami udziału w wielomilionowych wyłudzeniach podatku VAT przy handlu paliwami. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie i CBA.

S. ma też zarzuty w innej sprawie. Dotyczą one powoływania się na wpływy w służbach specjalnych i podszywania się pod pracownika CBA. Obecnie przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczy się proces S. w tej sprawie. To jednak nie wszystko. Z ustaleń „GP” wynika, że do sądu w Warszawie trafił kolejny akt oskarżenia przeciwko S. Miał on złożyć fałszywe zeznania, twierdząc, że był namawiany przez Grzegorza Ocieczka, byłego wiceszefa CBA, do obciążenia zmyślonymi faktami Donalda Tuska, byłego premiera, oraz szefów służb specjalnych za rządów PO-PSL. „GP” ujawnia kulisy tej sprawy.

CZYTAJ WIĘCEJ w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"!

 

 


Źródło: Gazeta Polska

Piotr Nisztor
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo