Były kanclerz Niemiec zapłaci... byłemu mężowi swojej piątej żony. Zasądzono ponad 20 tys. euro

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder musi zapłacić odszkodowanie - i tu uwaga - byłemu mężowi swojej piątej żony. Równie nieprawdopodobną, co pokrętną informację przekazał „Die Welt”. Wyrok w sprawie zapadł przed południowokoreańskim sądem.

Henning Schlottmann (User:H-stt), CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Soyeon Schreder-Kim to piąta żona byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Jej były mąż - między parą doszło do rozwodu - oskarżał o rozpad swojego związku swojego następcę, byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera.

Schroederowie usiłowali dowieść, że ich związek doszedł do skutku dopiero po tym, jak Soyeon Schreder-Kim rozwiodła się ze swoim poprzednim małżonkiem. 

Były mąż Schreder-Kim zgłosił sprawę do sądu rodzinnego w Korei Południowej.

„Decyzją sądu w Seulu, byłemu mężowi piątej żony Gerharda Schroedera należy się odszkodowanie w wysokości ok. 20 tys. euro

- podaje „Die Welt”.

(fot. Henning Schlottmann (User:H-stt), CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons)

Pozew do sądu w Seulu wpłynął już w 2018 roku, a były mąż Koreanki żądał 100 mln wonów. Schroeder-Kim od początku jednak nie zgadzała się ze sposobem przedstawienia sprawy przez byłego męża. Jej wcześniejszy związek leżał już w gruzach, kiedy poznała Gerharda i były kanclerz nie przyczynił się do rozpadu małżeństwa - twierdziła.

Nie wiadomo, czy były kanclerz odwoła się od wyroku. Gazeta tłumaczy, że w Korei Południowej popularne jest wnoszenie pozwów w sprawie ustania związku z powodu zdrady jednego ze współmałżonków. Jak czytamy, „do niedawna zdrada karana była w tym kraju więzieniem”.

 

Źródło: Die Welt, niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo