Podjęto decyzje ws. szczepień dzieci przeciw Covid-19. Michał Dworczyk podał szczegóły

Od 7 czerwca odbędą się szczepienia dzieci od 12 do 15 lat – podał dziś minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rada Medyczna przy premierze rekomendowała szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat preparatem Comirnaty (Pfizer)- pisze Centrum Informacyjne Rządu na oficjalnym profilu #SzczepimySię.

- Szczepienia dzieci w wieku od 12 lat powinny ruszyć jak najszybciej. Do rozważenia jest, czy nie zorganizować ich w szkole lub w jej okolicy - mówił wczoraj przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban.

Dziś podczas konferencji prasowej minister Michał Dworczyk podał szczegóły.

W związku z decyzjami EMA oraz rekomendacjami Rady Medycznej podjęliśmy decyzję, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci od 12 do 15 lat. To ponad 2,5 mln uczniów

– zapowiedział Michał Dworczyk.

"Po dyskusjach, analizie sytuacji i wymianie opinii z ministerstwem zdrowia oraz ministerstwem edukacji i nauki i na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego ustaliliśmy, że na razie wszystkie dzieci będą szczepiły się w punktach szczepień" – dodał.

Na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach - rozpoczniemy je od września. Toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań

– uściślił minister.

Dworczyk pytany, czy rząd rozważa, by szczepienia dzieci były obowiązkowe odpowiedział, że w tej chwili nie ma takiej dyskusji.

- Nie ma takiej dyskusji dla którejkolwiek z grup wiekowych w Polsce. Cały czas pracujemy na rzecz tego, by powiększała się świadomość obywateli. W zakresie takim, że odporność populacyjna, jedynie zaszczepienie odpowiedniej części populacji pozwoli nam pokonać pandemię – dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo