Banaś zawiadamia prokuraturę. Jest komentarz rzecznik PiS: "Nerwowe ruchy człowieka w trudnej sytuacji"

To nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji. Jeśli zawiadomienie zostanie złożone, gdy poznamy szczegóły, będziemy się do niego odnosić - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, odnosząc się do informacji o złożeniu zawiadomienia do prokuratury przez prezesa NIK ws. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Portal tvn24.pl podał we wtorek, że prezes NIK Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego".

Zawiadomienie miałoby dotyczyć - według tvn24.pl - publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu oraz przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

"Są to nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji. Jeśli zawiadomienie rzeczywiście zostanie złożone, to gdy poznamy szczegóły, będziemy się do niego odnosić"

- tak do informacji TVN odniosła się rzecznik PiS Anita Czerwińska

Jak podał tvn24.pl, Banaś w oświadczeniu napisał, że "w związku z ostatnią medialną aktywnością" wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego złożył on zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw z artykułu 226 par. 3, art. 224 par. 2 oraz art. 212 par. 1 w zw. z art. 212 par. 2 kodeksu karnego.

W ubiegłym tygodniu szef NIK poinformował z kolei, że kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera, szefów MAP i MSWiA oraz szefa KPRM. Zawiadomienia te dotyczą organizacji wyborów korespondencyjnych w ubiegłym roku. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Anita Czerwińska #Marian Banaś #Jarosław Kaczyński #NIK #prokuratura

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo