Prezydencki zespół ds. Pałacu Saskiego

W Pałacu Prezydenckim powstanie zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Projekt ten powinien powstać do końca czerwca - dodał.

Pałac Saski w Warszawie, 1930 r. / Autorstwa The source didn`t provide an information who personally the author is. - The book of A. Jankowski "Warszawa" Publisher:Wydawnictwo Polskie, Poznań, (1920-1925 no precise date of publishing included) page 8

W maju odbyła się konwencja programowa, na której zaprezentowany został Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wówczas podczas swojego wystąpienia m.in. odbudowanie Pałacu Saskiego, a także zbudowanie nowego gmachu dla Opery Królewskiej w Warszawie.

Spychalski pytany w Radiu Plus, czy prezydent zaangażuje się w plany odbudowy Pałacu Saskiego, przypomniał, że to jest zobowiązanie Andrzeja Dudy jeszcze z 2018 roku.

"W Pałacu Prezydenckim powstanie w najbliższych dniach zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Taki projekt powinien powstać do końca czerwca i zostanie złożony w parlamencie"

- poinformował rzecznik prezydenta.

Jak dodał, w skład zespołu weszliby m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Pałac Saski #Polska #kultura

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo