Morawiecki: Mamy przed sobą okres przynajmniej 10 lat wielkiego placu budowy

"Jesteśmy w przededniu wielkiego skoku infrastrukturalnego. Mamy przed sobą okres przynajmniej 10 lat wielkiego placu budowy. Chcemy skorzystać z doświadczenia, ze współpracy z firmami hiszpańskimi" - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w hiszpańskim mieście Alvala de Henares. "Chcemy, żeby Europa była niezależna, suwerenna, także pod względem szczepionek" - dodał Morawiecki, opowiadając o swojej wizji Europy niezależnej od innych regionów świata.

Mateusz Morawiecki
printscreen TVP Info

W obecności premierów Polski i Hiszpanii, Mateusza Morawieckiego i Pedro Sancheza, podpisano w poniedziałek szereg porozumień m.in. o współpracy w polityce przemysłowej, sferze cyberbezpieczeństwa i współpracy resortów dyplomacji obu krajów.

My jesteśmy w przededniu wielkiego skoku infrastrukturalnego. Mamy przed sobą okres przynajmniej 10 lat wielkiego placu budowy. Chcemy skorzystać z doświadczenia, ze współpracy z firmami hiszpańskimi

- powiedział Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z Sanchezem po podpisaniu porozumień. Premier mówił o wieloletnich planach na rozbudowę infrastruktury w Polsce, także na wzór Hiszpanii.

Chcemy, żeby Europa była niezależna, suwerenna, także pod kątem właśnie zdrowia publicznego, szczepionek i żebyśmy to my nasz los mieli we własnych rękach, dlatego tę autonomię strategiczną należy rozumieć jako wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa, a także w wymiarze gospodarczym wzmocnienie całej Unii Europejskiej

- dodał Morawiecki.

Premier powiedział, że jako autonomię rozumie poszerzenie zakresu wspólnego rynku. Ocenił, że współpraca handlowa Polski z Hiszpanią "idzie w bardzo dobrym kierunku".

Wzmacnia całą Unię Europejską, i to jest jeden z bardzo ważnych celów

 - podkreślił, dodając, że oba kraje są "po dobrej stronie mocy" w międzynarodowych sprawach podatkowych.

Tematem rozmów z premierem Hiszpanii były też tzw. raje podatkowe oraz współpraca w zakresie infrastruktury - podał premier. Szef polskiego rządu ocenił, że współpraca z hiszpańskimi firmami układa się do tej pory bardzo dobrze.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP, PAP, Facebook

#Unia Europejska #Pedro Sanchez #Hiszpania #Mateusz Morawiecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo