Norwegia zszokowana zachowaniem piłkarza. Haaland bawił się w zatłoczonych, nocnych klubach

Norwegia, mająca najsurowsze w Europie restrykcje sanitarne dotyczące koronawirusa, jest zaszokowana zdjęciami i filmami z udziałem piłkarza Erlinga Brauta Haalanda, który bawił się w zatłoczonych nocnych klubach Marbelli, gdzie trwa zgrupowanie reprezentacji kraju.

pixabay.com/Free-Photos

Materiały z Haalandem pojawiły się w mediach społecznościowych i od piątku są masowo przesyłane wśród norweskich sympatyków piłkarza. Trafiły do mediów, a także do norweskich władz, które przyznały, że są zaszokowane postawą zawodnika, który może zarazić piłkarzy, którzy powrócą do kraju.

Norwegia rozegra w hiszpańskiej Marbelli dwa mecze towarzyskie, 2 czerwca z Luksemburgiem i cztery dni późnej z Grecją.

Selekcjoner Stale Solbakken wziął w obronę napastnika Borussii Dortmund i na konferencji prasowej wyjaśnił norweskim dziennikarzom, że krytyka jest nieuzasadniona.

„Ten piłkarz gra na ekstremalnie wysokim poziomie rozgrywek i jako młody człowiek żyje na co dzień na najwyższym biegu, przy wielkim obciążeniu psychicznym. Dlatego uważam, że jemu akurat wolno odreagować w taki sposób i otworzyć wentyl emocji”

- powiedział szkoleniowiec.

Dodał, że Haaland od początku pandemii przeszedł wiele testów na covid-19 i wszystkie były negatywne. Ostatni w sobotę.

"Po tylu testach, które nie należą do przyjemnych, chyba można mieć już dosyć. Dla mnie jego zabawa jest zrozumiała i może przynieść tylko korzyść dla drużyny”

- zaznaczył Solbakken.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Norwegia #piłkarz #Erling Braut Haaland #kluby nocne #rozrywka #sport

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo