W Hiszpanii o wizycie premiera Morawieckiego. Media o "umocnieniu relacji"

Hiszpański rząd Pedro Sancheza zamierza umocnić relacje ekonomiczne z Polską podczas rozpoczętej w niedzielę wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Hiszpanii - informują w swoich weekendowych wydaniach media tego kraju.

Mateusz Morawiecki
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Szeroko o dwudniowej wizycie w Hiszpanii premiera Morawieckiego piszą zarówno ogólnokrajowe media, jak i regionalne. Portal “Alcala Hoy” z podmadryckiego Alcala de Henares z zadowoleniem przyjmuje fakt, że XIII polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe odbywają się właśnie w tym mieście. Zaznacza, że usilnie o organizację tego wydarzenia zabiegał lokalny burmistrz Javier Rodriguez.

Portal z Alcala de Henares wskazuje, że organizacja poniedziałkowych konsultacji w tym największym skupisku Polonii w Hiszpanii zwróci uwagę opinii publicznej na to miasto. “Tego dnia będziemy w centrum uwagi mediów” - podsumował “Alcala Hoy”.

Z kolei agencja Europa Press, a za nią “El Diario”, wskazują, że podczas szczytu pod Madrytem rząd Pedro Sancheza zamierza wzmocnić, i tak już ważne, jak zaznaczają, stosunki gospodarcze i handlowe z Polską.

Odnotowują, że w hiszpańskiej delegacji na szczyt będzie liczne grono ministrów, m.in. szefów resortów gospodarki, pracy, przemysłu, handlu i turystyki, spraw wewnętrznych, a także ochrony środowiska i transportu. Hiszpańska agencja zaznacza, że szczyt ma miejsce zaledwie kilka dni po przyjęciu przez polski parlament przepisów “pozwalających odblokować środki z planu odbudowy gospodarczej”. Przypomina, że władzom Hiszpanii niezwykle mocno zależy na uruchomieniu tych wypłat.

Tymczasem dziennik “La Razon” przypomina, że Sanchez nie jest jedynym hiszpańskim politykiem spotykającym się w ostatnich dniach z Mateuszem Morawieckim. Madrycka gazeta odnotowuje, że w minionym tygodniu do Warszawy przybył lider konserwatywnego ugrupowania Vox Santiago Abascal.

Stołeczny dziennik wskazuje, że wśród osób, z którymi podczas wizyty w Polsce rozmawiał lider partii Vox był premier Morawiecki, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka zagraniczna #Polska #świat #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo