Michał Dworczyk poinformował o wykonaniu 20 mln szczepień. „To efekt ciężkiej pracy tysięcy osób”

- Cel wyznaczony przez Premiera Morawieckiego zakładał wykonanie 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką do końca czerwca. Ten bilans udało się osiągnąć już dzisiaj! To efekt ciężkiej pracy tysięcy osób zaangażowanych w NPS. Wszystkim serdecznie dziękuję! - poinformował dziś wieczorem pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk
Autor: Aleksiej Witwicki

O tym, że przekroczono próg 20 mln wykonanych szczepień przeciwko COVID-19 Dworczyk poinformował na Twitterze.

Szczepienie poprzedza kwalifikacja. Jej podstawą jest kwestionariusz badania przesiewowego, zawierający pytania o stan zdrowia, przebyte choroby, a także o chorowanie na COVID-19 i o objawy wskazujące na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2

 . 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Polska #Michał Dworczyk #koronawirus #szczepienia

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo