Rafalska nie ma złudzeń. Inwestycja w rodzinę jest "kołem zamachowym polskiej gospodarki"

- Dobra sytuacja rodzin to rozwiązanie wielu problemów społecznych, to inwestycje, które są kołem zamachowym polskiej gospodarki - wskazywała w sobotę była minister rodziny, a obecnie europoseł Elżbieta Rafalska, podczas debaty Polski Ład "Rodzina i dom w centrum życia".

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Zdaniem byłej szefowej resortu rodziny Polski Ład jest szansą rozwojową dla kraju we wszystkich obszarach życia - nie tylko społecznego, ale również gospodarczego. "Jest dowodem na to, że jesteśmy szalenie konsekwentni w realizacji naszej polityki społecznej i polityki rodzinnej" - powiedziała.

"Nie mówimy, że dzisiaj jest kryzys, że oszczędzamy na wydatkach społecznych, że trzeba zaciskać pasa, bo doskonale rozumiemy, że bardzo dobra sytuacja polskich rodzin to rozwiązanie wielu problemów społecznych, cześć tych środków wraca do budżetu państwa, to inwestycje, które są kołem zamachowym polskiej gospodarki"

- podkreśliła Rafalska.

Zaznaczyła jednocześnie, że w żadnej propozycji nie jest naruszana autonomia rodziny. "To rodzina decyduje, co chce wybrać, a więc jest pewna alternatywność, elastyczność tych projektów" - dodała Rafalska.

Wskazała przy tym, że Polski Ład zawiera kompleksowe rozwiązania, a jego ważnym aspektem są propozycje w zakresie zatrudnienia. "W Polskim Ładzie mówimy, że powstanie 500 tys. dobrych, specjalistycznych, wysoko płatnych miejsc pracy. Na każdym etapie, tam gdzie mamy transformację cyfrową, tam gdzie mamy innowacyjną gospodarkę, przywracamy bardziej sprawiedliwe podatki" - podkreśliła.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#rodzina #Elżbieta Rafalska

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo