Ważna wygrana Kanady na hokejowych mistrzostwach świata. Trwa walka o ćwierćfinały

Kanadyjczycy, którzy odnotowali najsłabszy w historii start w mistrzostwach świata, odnieśli drugie zwycięstwo. W piątek pokonali w Rydze Kazachów 4:2, ale nadal zajmują szóste miejsce w tabeli grupy B. Mają jednak wciąż szanse na awans do ćwierćfinału.

Kanadyjczycy wygrali z Kazachstanem
fot. Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images

W dużych tarapatach są gospodarze imprezy. Łotysze zanotowali trzecią porażkę w piątym meczu i muszą drżeć o awans do kolejnej rundy. W piątek ulegli Norwegom 3:4 po rzutach karnych. W kolejnych spotkaniach zmierzą się z broniącymi tytułu Finami i Niemcami. Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy B z dorobkiem ośmiu punktów.

Kanadyjczycy wciąż walczą o ćwierćfinał

W grupie A drugie zwycięstwo zanotowali Szwedzi, którzy wygrali z Brytyjczykami 4:1. To jednak nadal plasuje ich dopiero na piątym pozycji w tabeli i Skandynawowie muszą w ostatnich meczach zdobywać punkty, jeśli chcą walczyć o medale.

Drużyny startujące w mistrzostwach są mocno osłabione. Brakuje gwiazd, które rywalizują w lidze NHL o Puchar Stanleya. Za oceanem faza play off rozpoczęła się dopiero w sobotę. W pierwszej części turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów i dalej zmagania toczyć się będą systemem pucharowym.

Sytuacja w grupach na hokejowych mistrzostwach świata

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#sporty zimowe #hokej na lodzie #hokej

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo