Atak na fanów Manchesteru United w Gdańsku. Policja zatrzymała pseudokibiców

Dwaj pseudokibice Lechii Gdańsk usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku po ataku na kibiców Manchesteru United przed finałem Ligi Europy, który odbył się w środę w Gdańsku. Teraz trwa przesłuchanie podejrzanych w prokuraturze. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała podejrzanych o atak na kibiców Manchesteru United przed finałem Ligi Europy
fot. policja.gov.pl

We wtorek wieczorem pseudokibice Lechii zaatakowali w ogródkach restauracyjnych w gdańskim Głównym Mieście fanów Manchesteru United, którzy przylecieli na finał Ligi Europy. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o napaść na Długim Targu.

Obecnie trwają czynności w prokuraturze. Na razie nie udzielamy więcej informacji.

Policja postawiła zatrzymanym zarzut udziału w zbiegowisku, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Co stało się w Gdańsku przed finałem Ligi Europy

We wtorek wieczorem przed finałem Ligi Europy, który odbywał się dzień później, banda około 20-30 pseudokibiców Lechii Gdańsk napadła na fanów Manchesteru United siedzących w ogródku na Długim Targu. W napaści zostały pokrzywdzone trzy osoby. Chuligani po napadzie uciekli. W środę policja zatrzymała pięciu mężczyzn w wieku 21-37 lat. Dwaj zostali w piątek wypuszczeni na wolność.

Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku poinformował w piątek, że policjanci cały czas pracują nad sprawą.

Zgodnie z prawem mamy 48 godzin na przekazanie zatrzymanego do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania lub jesteśmy zobligowani do zwolnienia go. Dlatego też dwóch zatrzymanych mężczyzn zostało zwolnionych. W żaden sposób nie przesądza to o winie lub też niewinności osób zatrzymanych. Cały czas intensywnie pracujemy nad sprawą, zbieramy kolejne materiały dowodowe, analizujemy zapisy z monitoringu – specjaliści z laboratorium kryminalistycznego pracują również nad poprawą jakości nagrań. Powołaliśmy również biegłego z zakresu antropologii w celu identyfikacji zamaskowanych osób.

Funkcjonariusz pomorskiej policji podkreślił, że "w tej sprawie policja działa przede wszystkim operacyjnie i planowane są kolejne zatrzymania".

W piątek do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zgłosi się kolejny podejrzewany o udział w tym zdarzeniu mężczyzna, jego przesłuchanie zaplanowane jest na wieczór.

Villarreal po raz pierwszy w historii triumfował w piłkarskiej Lidze Europy, która zastąpiła Puchar UEFA. W środowym finale, który rozegrano w Gdańsku, hiszpański zespół pokonał Manchester United 11-10 w rzutach karnych. Po 90 i 120 minutach był remis 1:1.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Lechia Gdańsk #piłka nożna #pseudokibice #Liga Europy

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo