Gosiewska o blamażu KO w Senacie: To kompromitacja totalnej opozycji

To kompromitacja totalnej opozycji - tak wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS) skomentowała wczorajszą klęskę większości senackiej ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną dot. Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej.

Małgorzata Gosiewska
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Senat bez poprawek przyjął ustawę ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

O odrzuceniu preambuły, jak wynika z informacji na stronie internetowej Senatu, zdecydowały głosy dwóch senatorów KO. Przeciw zagłosował Aleksander Pociej, a udziału w głosowaniu nie wziął Leszek Czarnobaj. Obaj głosowali zdalnie.

Wicemarszałek Sejmu w rozmowie z Polskim Radiem 24 odnosząc się do czwartkowego głosowania w Senacie oceniła, że to dobra wiadomość. "To dalej kompromituje totalną opozycję" - oceniła.

- Nie jestem w stanie zrozumieć tak antypolskiego działania opozycji. To, że się kompromituje, to, że traci poparcie - to wszyscy wiemy, ale nie wiem jak oni z tego wszystkiego wytłumaczą się, również przed swoimi wyborcami

 - powiedziała Gosiewska

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Senat #ustawa ratyfikacyjna #Fundusz Odbudowy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo