Uwaga! Będzie padało

W większości kraju w czwartek wraz z upływem dnia zachmurzenie będzie się zwiększało, a po południu na zachodzie, północy i w centrum spodziewane są przelotne opady deszczu i burze - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Opady mają ustać w nocy.

pixabay.com/Pexels

Jak podkreśliła synoptyk, na słoneczną pogodę w pierwszej połowie dnia można liczyć na Lubelszczyźnie, w województwie świętokrzyskim, na północy Podkarpacia i na południu Wielkopolski. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno. "I to zachmurzenie będzie się zwiększało" - wskazała Łapińska.

"Po południu na zachodzie, na północy i w centrum spodziewamy się przelotnych opadów deszczu i burz" - dodała. Zaznaczyła jednak, że nie chodzi o gwałtowne zjawiska. "Opady deszczu nie powinny przekroczyć 10 mm, a porywy wiatru 60-65 km/h" - wskazała. Padać może też w Beskidach i Bieszczadach.

Temperatura wyniesie od 10-12 stopni Celsjusza nad morzem do 14-15 stopni na zachodzie kraju oraz 16-17 stopni w centrum. Najwięcej, bo 20-22 stopnie, termometry mogą wskazać na południowym wschodzie Polski.

W nocy opady powinny powoli zanikać.

"Jeszcze tylko początkowo, późnym wieczorem, gdzieniegdzie na zachodzie i w centrum będzie padało. Na pozostałym obszarze opady będą zanikały, chociaż w Bieszczadach jeszcze mogą się utrzymywać"

- powiedziała synoptyk.

Spodziewane są też przejaśnienia. Temperatura wyniesie od ok. 6-7 stopni na zachodzie i w centrum do 9-10 stopni na południowym wschodzie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Polska #pogoda #deszcz

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo