1100 zatrzymanych w operacji policyjnej

Brytyjska policja aresztowała 1100 osób i skonfiskowała 292 sztuki broni podczas tygodniowej operacji przeciw gangom narkotykowym działającym na prowincji. Według policji, liczba takich gangów spadła w ciągu dwóch lat z ok. 2000 do 600.

pixabay.com/diegoparra

Jak podano, w okresie od 17 do 23 maja aresztowano 1100 osób, przechwycono m.in. 33 sztuki broni palnej i 219 noży, zidentyfikowano 80 linii telefonicznych używanych do handlu narkotykami, a także uratowano 1137 osób, w tym 573 nieletnich, wykorzystywanych przez gangi jako kurierzy lub do przechowywania narkotyków.

Rozszerzenie działalności przez gangi narkotykowe z miast na prowincję jest stosunkowo nowym zjawiskiem w Wielkiej Brytanii. Takie gangi często wykorzystują osoby, które z racji sytuacji życiowej łatwo zmusić do pracy lub współdziałania z nimi, do rozprowadzania lub przechowywania narkotyków. Zdarzają się nawet przypadki, że do pracy jako kurierzy są przymuszane 15-16-letnie dzieci.

Policja podkreśliła, że dzięki coraz częstszym wzmożonym operacjom przeciw takim gangom, ich liczba spadła z ok. 2000 przed dwoma laty do ok. 600 obecnie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#gangi narkotykowe #Wielka Brytania #świat #policja

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo