Dziurawy blok Polek. Biało-czerwone przegrały z Serbkami w siatkarskiej Lidze Narodów

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z reprezentacją Serbii w swoim drugim meczu w Lidze Narodów. Rywalki Biało-czerwonych przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio i w Rimini grały w mocno osłabionym składzie. Biało-czerwone nie potrafiły jednak tego wykorzystać, a szczególnie słabo zagrały w ataku i bloku.

Polskie siatkarki przegrały z Serbią w Lidze Narodów
fot. FIVB

Po zwycięstwie 3:2 z Włoszkami na inaugurację Ligi Narodów Polskie siatkarki w drugim meczu w Rimini zmierzyły się z Serbkami. Te rywalki - podobnie jak Italia - priorytetowo traktują igrzyska olimpijskie, zatem przeciwko Biało-czerwonym zagrały w mocno odmłodzonym składzie.

Początek spotkania sugerował, że podopieczne Jacka Nawrockiego łatwo zapiszą na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W pierwszym secie to Polki przeważały, a pierwsze skrzypce grała skuteczna Magdalena Stysiak. Nasza przyjmująca mocno atakowała i straszyła przeciwniczki groźna zagrywką.

Polki wygrały z Serbkami seta, a później była katastrofa

Podobnie jak w meczu z Włoszkami po pierwszym wygranym secie Biało-czerwone kompletnie się pogubiły. W naszym zespole nie funkcjonował blok - Serbki wygrały w tym elemencie gry 11:4, zawodził również atak. Nawrocki próbował mobilizować zawodniczki podczas przerw, ale słabo to wychodziło. Rywalki bawiły się grą i w przeciwieństwie do Włoszek nie dały Polkom żadnych szans na odwrócenie losów meczu.

Biało-czerwone w Rimini czeka prawdziwy siatkarski maraton. Już w czwartek nasze siatkarki zmierzą się z Turcją a w ciągu miesiąca rozegrają łącznie piętnaście spotkań.

Polska - Serbia 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 21:25)

 


Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #Liga Narodów siatkarek #Polska-Serbia

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo