NASZ NEWS: Nitras bezkarny. Komisja etyki uznała, że… nie naruszył nietykalności Krajewskiego

Poseł Sławomir Nitras nie poniesie żadnej kary za odepchnięcie posła Wiesława Krajewskiego w październiku ubiegłego roku. Dziś komisja etyki stosunkiem głosów 3 do 1 uznała, że odepchnięcia nie było - dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”.

Sławomir Nitras
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Przypomnijmy 27 października poseł Sławomir Nitras odepchnął podczas posiedzenia w Sali plenarnej Sejmu posła Wiesława krajewskiego. Z incydentu zachowało się nagranie na podstawie którego Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego. Prokuratorzy złożyli wniosek o uchylenie immunitetu. Tak się jednak stało, że dzisiejsza komisja etyki poselskiej uniewinniła posła Koalicji Obywatelskiej. Jedynie poseł Jacek Świat głosował za ukaraniem posła Nitrasa.

Obejrzeliśmy nagranie i rzeczywiście inni posłowie widzieli co innego niż ja

– mówi nam Jacek Świat. Wniosek przepadł stosunkiem głosów 1 do 3.

Komisja etyki ukarała za to naganą Janusza Korwin-Mikkego za porównywanie Ministerstwa Zdrowia walczącego z pandemią do doktora Mengele. Jednocześnie odstąpiono również od karania posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Przypomnijmy informację serwisu vaticannews.va o tym, że przed kościołem w Etiopii rozstrzelanych zostało ponad 750 chrześcijan skomentowała wpisem: „A po co kościół katolicki się tam pakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?” W jej wypadku uznano to, że skasowała swój internetowy post, a także przeprosiła wszystkich których dotknęła. Wcześniej ukarana została też przez klub Lewicy naganą. 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo