Thun chce obcięcia unijnych środków dla Polski? Jaki wzywa ją do debaty! „Życzę odwagi”

Róża Thun podpisała się pod listem eurodeputowanych o przyspieszenie procedury związanej z mechanizmem warunkowości w zakresie tzw. praworządności. - Czyli poseł wybrany z Polski chce, aby odebrano Polsce środki - stwierdził Patryk Jaki. Eurodeputowany Zjednoczonej Prawicy wezwał Thun do debaty. "Życzę odwagi w starciu na żywo" - dodał.

Róża Thun i Patryk Jaki. Czy dojdzie do debaty?
Fotomag, Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Europoseł Róża Thun, która niedawno opuściła Platformę Obywatelską, podpisała się pod wezwaniem do Komisji Europejskiej o podjęcie kroków w kwestii stosowania regulacji warunkowości w zakresie praworządności wobec Polski i Węgier. 

- W obliczu miażdżących dowodów naruszania zasady praworządności na terenie Unii Europejskiej, Komisja Europejska ma obowiązek działać

- napisano w wezwaniu, wskazując m.in. na Polskę i Węgry.

- Nie istnieją uzasadnione przesłanki, aby Komisja opóźniała stosowanie regulacji warunkowości w zakresie praworządności. Skuteczne stosowanie regulacji warunkowości w zakresie praworządności nie może również podlegać przyjęciu jakichkolwiek wcześniejszych "wytycznych" przez Komisję

- dodano. 

W liście zawarto też wprost sformułowanie, że chodzi o możliwość obcięcia unijnego finansowania dla kraju członkowskiego. Czy właśnie tego chce europoseł Thun? Na Twitterze napisała, że rozważany jest... "pozew za bezczynność". 

Na wpis Róży Thun zareagował eurodeputowany PiS Patryk Jaki. - Czyli poseł wybrany z Polski chce, aby odebrano Polsce środki - podsumował na Twitterze.

Wezwał też Różę Thun do debaty w dowolnej telewizji lub na rynku w Krakowie. Debata "jeden na jeden" miałaby dotyczyć tzw. praworządności. - Listy łatwo się pisze. Życzę odwagi w starciu na żywo na argumenty - dodał Jaki.

Myślicie, że Róża Thun przyjmie wyzwanie?

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Unia Europejska #polityka zagraniczna

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo