​Sędzia Milewski bezkarny?

  

Od dnia ujawnienia przez "Gazetę Polską Codziennie" dziennikarskiej prowokacji minęło już ponad pół roku, a mimo to sędzia Ryszard Milewski jest nadal bezkarny. Wiele wskazuje na to, że to się nie zmieni, a rzecznik dyscyplinarny sędziów, Marek Hibner już ogłosił, że "sprawa przeciągnie się w czasie". W rozmowie z Polską Agencją Prasową winę za zwłokę zrzucił na autora rozmowy z sędzią, Pawła Mitera. - Mam kłopoty z jego procesowym uzyskaniem nagrania rozmowy- stwierdził Hibner. - Rzecznik dyscyplinarny wprowadził dziennikarzy w błąd - mówi portalowi niezalezna.pl Paweł Miter.
 
We wrześniu 2012 r. do prezesa sądu okręgowego w Gdańsku, Ryszarda Milewskiego zadzwonił Paweł Miter, podając się za asystenta szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. Prezes Milewski przekazał datę posiedzenia sądu, na którym miała zapaść decyzja o dalszym areszcie prezesa Amber Gold. Ustalał z rzekomym pracownikiem kancelarii premiera również skład sędziowski gwarantując, że "jest zaufany". W czwartek "Dziennik Bałtycki" którego redaktorem naczelnym był Tomasz Arabski zasugerował, że sędziego Milewskiego należy... przeprosić i przywrócić na stanowisko. W całej sprawie zastanawiająca jest również rola PAP, której prezes, Jerzy Paciorkowski jest przyjacielem Arabskiego. Agencja 15 marca opublikowała rozmowę z rzecznikiem dyscyplinarnym, gdzie autora prowokacji tytułuje jako "Paweł M."
 
Jak pisała pod koniec lutego "Codzienna", sędzia Milewski od czasu ujawnienia dziennikarskiej prowokacji jest raz na urlopie wypoczynkowym, raz na zwolnieniu lekarskim. Rzecznikowi dyscyplinarnemu, który od 6 miesięcy zajmuje się sprawą, mimo zwolnień Milewskiego udało się już dokonać "przełomowego" odkrycia. Nagranie krążące po internecie w sensie prawnym jest kopią i oryginał ma na swoim komputerze Paweł Miter. - Ta osoba najpierw oferowała, że przekaże biegłym swój komputer, ale potem tego odmówiła, a teraz nie mogę się z nią skontaktować - powiedział w rozmowie z PAP-em sędzia Marek Hibner. Paweł Miter pytany przez portal niezalezna.pl o zarzuty Hibnera, zapewnia że od początku nie sprawiał problemów z udostępnieniem oryginału ze swojego komputera i w lutym tego roku zaproponował rzecznikowi dyscyplinarnemu przekazanie oryginalnego nośnika z rozmową.
 
- W całej tej sprawie panuje atmosfera odwracania kota ogonem i rozmywania - mówi portalowi Paweł Miter. - Sugerowanie że owe nagranie nie jest prawdziwe, służy życzliwym sędziemu Milewskiemu dziennikarzom. Dostają skrzydeł, kiedy mogą w tekstach podważać moją wiarygodność, a przede wszystkim wiarygodność nagrania. Jest to zachowanie kumoterskie, mające pomóc człowiekowi idącemu w zaparte - dodaje. Jak zapewnia Miter nagranie jest prawdziwe i nie było w nim prowadzonych żadnych zmian montażowych.
 
Sytuacja przypomina do złudzenia linię obrony innego bohatera trójmiejskiego skandalu korupcyjnego z polityką w tle - Jacka Karnowskiego. Przypomnijmy, że prezydent Sopotu nagrany został przez swojego kolegę biznesmena Sławomira Julke. Na nagraniu słyszymy wyraźnie propozycję o charakterze korupcyjnym. Trójmiejski samorządowiec broni się twierdząc, że zarzuty są bezpodstawne, ponieważ Julke do prokuratury nie dostarczył nagrania  na oryginalnym dyktafonie, za pomocą którego zostało wykonane. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nagroda dla policjanta, który uratował trójkę tonących dzieci

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Statuetkę Bursztynowego Gryfa otrzymał we wtorek asp. Rafał Dąbrowski, który w czerwcu uratował tonącą trójkę rodzeństwa i ich dziadka. Wręczona po raz pierwszy podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Gdańsku nagroda będzie przyznawana co roku szczególnie zasłużonym policjantom z regionu.

W pomorskich obchodach Święta Policji, które odbyły się we wtorek w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wzięli udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski. Podczas uroczystości kilkudziesięciu funkcjonariuszom wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczone zostały także odznaczenia państwowe i resortowe, wyróżnienia oraz inne nagrody. W trakcie obchodów po raz pierwszy została przyznana statuetka Bursztynowego Gryfa, którą otrzymał asp. Rafał Dąbrowski, dzielnicowy z sopockiej policji.

Jak poinformował kom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, asp. Rafał Dąbrowski w czerwcu na gdańskiej plaży w Sobieszewie uratował tonącą trójkę rodzeństwa oraz ich dziadka.

Wręczając nagrodę Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski zapowiedział, że będzie ona przyznawana policjantom, którzy "w szczególny sposób z narażeniem życia i zdrowia" przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Polski. "Rozpoczęliśmy to w stulecie naszej formacji" – dodał Rzymkowski.

Kom. Michał Sienkiewicz poinformował, że statuetka Bursztynowego Gryfa, będzie wręczana corocznie, w dniu Święta Policji.

W trakcie obchodów pomorskim policjantom zostały również przekazane cztery samochody BMW serii 3, w tym trzy oznakowane i jeden nieoznakowany. "Samochody zostały zakupione ze środków programu modernizacji Policji. Od środy samochody te trafią do służby" - poinformował  kom. Michał Sienkiewicz.

Podczas uroczystości zainicjowano również wspólną wakacyjną akcję Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, polegającą na wręczaniu przez pomorskich policjantów pieszym białoczerwonych opasek odblaskowych, podczas np. akcji edukacyjnych.

Policja Państwowa została powołana ustawą z 24 lipca 1919 r. Policja na pamiątkę tego wydarzenia 24 lipca obchodzi swoje święto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl