Sąd uchylił areszty bossom mafii pruszkowskiej

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił dzisiaj areszty wobec bossów „Pruszkowa”: Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol – informuje portal TVPInfo. Mężczyźni są podejrzani o próbę wymuszenia groźbami blisko 3,3 mln euro.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Z informacji TVPInfo wynika, że „Wańka” i „Parasol” wyjdą na wolność, a „Słowik” pozostanie za kratami z uwagi na ciążący na nim areszt w związku z innym podejrzeniem - o kierowanie gangiem handlującym narkotykami na terenie aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce.

Sprawa ma związek z zatrzymaniem Andrzeja Z., Leszka D. oraz Janusza P. w styczniu br. Jak zaznaczono, Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła im szereg zarzutów. Chodzi m.in. o kierowanie gróźb pozbawienia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zatrzymanym przedstawiono również zarzuty "wywierania bezprawnego wpływu na świadka i udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków pieniężnych".

Najpoważniejsze przestępstwo, o które są podejrzani, dotyczy próby wymuszenia blisko 3,3 mln euro od jednego z biznesmenów w latach 2016-2017. Portal informuje, że gangsterzy mieli grozić mężczyźnie i jego bliskim ciężkim pobiciem, a nawet śmiercią.

„Prokuratura wnosiła wtedy o aresztowanie bossów, ale Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód nie zgodził się na takie sankcje. Od tej decyzji skutecznie odwołali się śledczy i w marcu br. podejrzani trafili do aresztów”.
- czytamy.

We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszty wszystkim trzem podejrzanym. Głównym argumentem przeciwko dalszemu stosowaniu aresztów było to, że śledczy dysponowali dowodami w tej sprawie jeszcze przed skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko gangsterom w tzw. wątku ekonomicznym „Pruszkowa”, ale sprawy nie dołączyli do oskarżenia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#mafia #Pruszków #sąd

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo