Rosjanie sensacyjnie pokonani na hokejowych mistrzostwach świata. Perfekcyjni Słowacy bez porażki

Faworyzowana ekipa Rosji sensacyjnie przegrała 1:3 ze Słowacją na mistrzostwach świat w hokeju na lodzie. To pierwsze zwycięstwo Słowaków ze Sborną od siedemnastu lat. "To wspaniałe uczucie" - powiedział Martin Gernat, który zdobył jedną z bramek dla triumfatorów. Z kompletem zwycięstw Słowacy objęli prowadzenie w grupie A, Rosjanie spadli na trzecie miejsce.

Słowacja pokonała Rosję na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie
fot. iihf.com

W spotkaniu Słowacji z Rosją świetnie spisywali się obaj bramkarze. Pierwszy gol padł dopiero w drugiej tercji, a jego zdobywcą był Milos Kelemen. Uważani za jednych z faworytów turnieju Rosjanie szybko jednak wyrównali - korzystając z gry w przewadze do remisu doprowadził Aleksander Barabanow.

Słowacja wygrała z Rosją na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie

Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej tercji. Najpierw potężnie w 54. minucie huknął Martin Gernat, a w samej końcówce - gdy Rosjanie wycofali już bramkarza - do pustej siatki krążek skierował kapitan Słowaków Marek Daloga.

To niesamowite. Rozmawialiśmy po drugiej tercji o tym, jak jeden strzał może zadecydować o wygranej i mam to szczęście, że strzeliłem tego gola. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa i trzech punktów. To wspaniałe uczucie

- powiedział Gernat cytowany na stronie światowej federacji hokeja.

W pierwszej części hokejowych mistrzostw świata 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów.Słowacja z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli grupy A, Rosja spadła na trzecią pozycję.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#hokej na lodzie #sporty zimowe

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo