Z opublikowanego niedawno opracowania Agencji Bezpieczeństwa można poznać nazwiska nie tylko funkcjonariuszy PRL-wskich służba szkolonych przez KGB, ale również agentów rosyjskiego wywiadu działających w Polsce w latach 80. w grupie mającej kryptonim „Narew”.
 
Pełną listę nazwisk pracowników przedstawicielstwa KGB działających w Polsce w ramach Grupy "Narew” opublikował na swojej stronie internetowej warszawski oddział Solidarności Walczącej.
 
Poniżej prezentujemy fragment listy, a kompletną wersję wykazu można przeczytać tutaj
 

 
To jednak nie wszystko, czego możemy się dowiedzieć z opracowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Na podstawie zachowanych i dostępnych informacji można określić, że w latach 1972-1990 w ośrodkach szkolenia KGB oraz uczelniach MSW ZSRR przeszkolono ok. 600 funkcjonariuszy i pracowników MSW PRL. Z tej liczby udało się dotychczas zidentyfikować 362 osoby” – czytamy na stronie http://solidarni.waw.pl/
 
Już kilka dni temu portal niezalezna.pl informował o dokumencie ABW, w którym podano m.in. wykaz polskich funkcjonariuszy szkolonych w Związku Sowieckim przez KGB. Wśród nich znalazł się Stanisław Hoc, dzisiaj ekspert Platformy Obywatelskiej w sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.