Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent zawetował nowelizację Prawa farmaceutycznego dotyczącą tabletki "dzień po" - Kancelaria Prezydenta • • •

Paris Saint Germain zdetronizowane. Lille zdobyło mistrzowski tytuł. Arkadiusz Milik jak Neymar

Piłkarze Lille OSC po raz czwarty w historii, a pierwszy od 10 lat zdobyli mistrzostwo Francji. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Angers 2:1 i wyprzedzili o punkt Paris Saint Germain. W meczu Metz - Olympique Marsylia gola dla gości z rzutu karnego strzelił Arkadiusz Milik. Trafienie Polaka dało OM remis 1:1 i było jego dziewiątym golem w Ligue 1. Tyle samo trafień w rozgrywkach ma słynny Neymar.

Szalona radość piłkarzy Lille po zdobyciu mistrzostwa Francji

W obecnym sezonie podopieczni trenera Christophe'a Galtiera okazali się najrówniej grającą drużyną. Na jedną kolejkę przed końcem piłkarze Lille wyprzedzali PSG o punkt i w niedzielny wieczór nie zmarnowali wielkiej szansy na zdetronizowanie utytułowanego rywala.

W meczu z Angers już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Jonathana Davida i doświadczonego tureckiego napastnika Buraka Yilmaza z rzutu karnego. Wprawdzie w ostatnich sekundach, gdy byli już wyraźnie rozluźnieni, stracili gola  - uderzeniem głową trafił Angelo Fulgini - ale to niczego nie zmieniło. Chwilę potem arbiter zakończył spotkanie i piłkarze gości wraz z całym sztabem oraz zawodnikami rezerwowymi mogli zacząć świętować.

To był długi, ciężki dzień. Znajdowaliśmy się pod dużą presją, a wyprzedzenie PSG jest niesamowite

- przyznał Galtier, który komplementował swoich piłkarzy.

To zasługa zawodników. Uwielbiam ten skład, tych graczy

Paris Saint Germain pokonał na wyjeździe Brest 2:0, po samobójczym golu Romaina Faivre'a i trafieniu Kyliana Mbappe, który z 27 bramkami został królem strzelców rozgrywek. Na początku spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Brazylijczyk Neymar. Ostatecznie piłkarze Lille zgromadzili 83 punkty, a PSG 82. Detronizacja paryżan to jedna z największych niespodzianek mijającego sezonu ligowego w Europie.

Arkadiusz Milik był równie skuteczny co Neymar

Trzecie miejsce zajął zespół AS Monaco, który w niedzielę zremisował na wyjeździe z Lens 0:0 i wywalczył prawo występu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. W kadrze gości na to spotkanie nie było bramkarza Radosława Majeckiego. Dziewiątego gola w sezonie strzelił sprowadzony zimą z Napoli Arkadiusz Milik. Mecz jego Olympique Marsylia na wyjeździe z Metz  zakończył się remisem 1:1. Gospodarze trafili z "jedenastki" w 90+7. minucie (Farid Boulaya), a Olympique wyrównał po trafieniu również z rzutu karnego Milika w... czternastej minucie doliczonego czasu gry.

Zespół z Marsylii z dorobkiem 60 punktów zajął piąte miejsce i wystąpi w Lidze Europy. Z Ligue 1 spadły ostatni Dijon i przedostatni Nimes, a 18. w tabeli Nantes wystąpi w barażu o utrzymanie