St.Louis ma największy wskaźnik zabójstw w USA. W odpowiedzi burmistrz... obcina wydatki na policję

Burmistrz St. Louis Tishaura Jones przedstawiła propozycję budżetu na przyszły rok, którego realizacja wymagałby zamknięcia lokalnego więzienia, a przekierowanie 4 milionów dolarów z policji na programy społeczne zlikwidowałoby prawie 100 miejsc pracy w policji. Tymczasem w St. Louis w stanie Missouri odnotowano najwyższy od 50 lat wskaźnik morderstw w kraju.

Tishaura Jones
twitter.com/@saintlouismayor

Tishaura Jones która w zeszłym miesiącu została pierwszym czarnoskórym burmistrzem St. Louis, prowadziła kampanię na podstawie obietnicy wprowadzenia postępowych reform wymiaru sprawiedliwości.

Niedawno ogłosiła, że z pracy rezygnuje szef miejskiego wydziału więziennictwa. Jones poinformowała o jego rezygnacji w zeszłym tygodniu, twierdząc, że nie prosiła go o odejście, ale dodała jednocześnie, że nie jest zadowolona ze sposobu, w jaki prowadził sprawy.

Dla nowej burmistrz rozwiązaniem dla dramatycznych kryminalnych statystyk są cięcia w policji.

Portal Fox News porównuje, że w Nowym Jorku w latach 90. ówczesny burmistrz Rudy Giuliani w podobnej sytuacji postąpił odwrotnie, zatrudniając więcej policji, zaostrzając egzekwowanie prawa i zamykając więcej przestępców - dramatycznie oczyszczając przestępczość w mieście.

Według St. Louis Post-Dispatch, w 2020 r. w tym mieście odnotowano 87 zabójstw na 100 tys. mieszkańców - to najgorszy wskaźnik w kraju. Obecnie osiąga najwyższy poziom od 50 lat - mimo że w tym samym okresie liczba ludności zmalała.

Niektórzy urzędnicy miejscy obwinili za gwałtowny wzrost przemocy pandemię koronawirusa - która podążałaby za trendem ogólnokrajowym, ale St.Louis był również liderem kraju przed COVID-19 w tych smutnych statystykach.

Jones powiedziała brytyjskiej gazecie The Telegraph Tuesday, że „większa ilość policjantów nie zapobiega przestępczości”.

„Wciąż mamy dwa oddzielne związki policyjne - jeden dla czarnych policjantów, a drugi dla białych” - powiedziała w wywiadzie. „Jeśli nie mogą sobie ufać, to jak mogą oczekiwać, że opinia publiczna im zaufa?”

Proponowany przez burmistrz budżet miasta na przyszły rok pozwoliłby na obcięcie finansowania policji o 4 miliony dolarów.

 


Źródło: foxnews.com, niezalezna.pl,

#Tishaura Jones #burmistrz #więzienie #policja #przestępczość #St. Louis

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo