Kontrowersje wokół zwycięzców Eurowizji. Muzycy zostaną poddani testom narkotykowym

Włoski zespół metalowy Måneskin, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, zostanie poddany badaniom na obecność narkotyków po tym, jak ich wybryki poza sceną zainteresowały widzów na całym świecie. Materiał filmowy szeroko rozpowszechniany w mediach społecznościowych przedstawia zespół pijący i świętujący przy stole podczas koncertu, z głową wokalisty Damiano Davida pochyloną na chwilę nad stołem. Niektórzy twierdzą, że wyglądało to tak, jakby zażywał narkotyki.

Måneskin
youtube.com/printscreen

Chociaż David stanowczo zaprzeczył spekulacjom podczas konferencji prasowej późnym wieczorem w sobotę, po zwycięstwie grupy, to nie wszyscy wierzą w jego słowa.

[Gitarzysta Thomas Raggi] rozbił szklankę… Nie zażywam narkotyków. Proszę was, nie mówcie tak. Nie mówcie tak, naprawdę. Żadnej kokainy, proszę, nie mówcie tak

- powiedział reporterom muzyk.

Dziś Europejska Unia Nadawców, organizatorzy Eurowizji, wydała oświadczenie dotyczące tego incydentu.

„Jesteśmy świadomi spekulacji wokół klipu wideo włoskich zwycięzców Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się wczoraj w Green Room”

- czytamy w oświadczeniu organizatorów.

EBU stwierdziło, że zespół „zdecydowanie zaprzeczył” zarzutom zażywania narkotyków i że David po przyjeździe do domu podda się dobrowolnie testom na obecność narkotyków. Organizatorzy dodali, że nie byli w stanie zorganizować testu od razu po finale konkursu.

Zespół, ich kierownictwo i szef delegacji poinformowali nas, że w Green Roomie nie ma narkotyków i wyjaśnili, że przy ich stole pękła szklanka i piosenkarz próbował ją posprzątać. EBU może potwierdzić, że po kontroli na miejscu znaleziono potłuczone szkło. Nadal uważnie przyglądamy się materiałowi filmowemu i w odpowiednim czasie zaktualizujemy go o dalsze informacje”

- dodano.

Nadal nie jest jasne, co by się stało, gdyby David uzyskał pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.

 

 


Źródło: Variety, niezalezna.pl,

#Eurowizja #Włochy #Måneskin #narkotyki #rozrywka #muzyka

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo