Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Bełchatów: premier podziękował strażakom

Dziękuję zastępom Straży Pożarnej oraz ratownikom ze służby zakładowej za sprawną akcję po wybuchu pożaru taśmociągu na terenie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

twitter.com/@remizapl

W sobotę na terenie Elektrowni Bełchatów w Rogowcu (Łódzkie) doszło do pożaru taśmociągu do podawania węgla do jednego z bloków na długości około 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel do bloku energetycznego 14. Sytuację opanowano przed godz. 15.

"Dziękuję zastępom Straży Pożarnej oraz ratownikom ze służby zakładowej za sprawną akcję po wybuchu pożaru taśmociągu na terenie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Jestem w kontakcie ze służbami. Przyczynę pożaru wyjaśni powołana w tym celu specjalna komisja"

- napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Po zakończeniu akcji strażaków, spółka PGE GiEK, do której należy Elektrownia Bełchatów poinformowała, że obecnie blok nr 14 o mocy 858 MW produkuje jeszcze energię elektryczną, jednak ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do tej jednostki, zostanie ona wyłączona po wyczerpaniu zapasów węgla, którymi obecnie dysponuje.

W akcji gaśniczej na terenie elektrowni uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnej oraz Zakładowa Służba Ratownicza. Taśmociąg został ugaszony dość szybko, jednak ogień dostał się do budynku, tzw. zasobnika, gdzie narzucany jest węgiel. Paliła się w nim elewacja i dach. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajdował się on na znacznej wysokości. W pożarze nikt nie został poszkodowany.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#elektrownia Bełchatów #pożar #straż pożarna #premier #Mateusz Morawiecki #Polska

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo