Z OSTATNIEJ CHWILI

Annie Ernaux laureatką tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury • • •

Papież zmienia tradycję Triduum

Wbrew dotychczasowej tradycji, papież Franciszek nie odprawi Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w bazylice świętego Jana na Lateranie, lecz w zakładzie karnym dla nieletnich w Rzymie. Biuro prasowe Watykanu podkreśla, że jest to istotna zmi

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wbrew dotychczasowej tradycji, papież Franciszek nie odprawi Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w bazylice świętego Jana na Lateranie, lecz w zakładzie karnym dla nieletnich w Rzymie.

Biuro prasowe Watykanu podkreśla, że jest to istotna zmiana w programie uroczystości, inaugurującej Triduum Paschalne.
 
Zgodnie z rozesłanym do mediów komunikatem Mszę Wieczerzy Pańskiej papież Franciszek odprawi w zakładzie Casal del Marmo na peryferiach Wiecznego Miasta.
 
- Jak wiadomo Mszę Wieczerzy Pańskiej charakteryzuje ogłoszenie przykazania miłości i gest obmycia nóg. W swej posłudze jako arcybiskup Buenos Aires kardynał Bergoglio miał zwyczaj odprawiać tę mszę w więzieniu, szpitalu lub w przytułku dla ubogich i osób zepchniętych na margines. Papież Franciszek będzie kontynuował ten zwyczaj, nacechowany prostotą – czytamy w komunikacie Watykanu.

Bez zmian pozostaje pierwszy punkt programu uroczystości Wielkiego Czwartku, poranną Mszę Krzyżma papież Franciszek odprawi w Bazylice Świętego Piotra.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo