Tak niskich sondaży Koalicja Obywatelska jeszcze nie miała. Co na to Platforma? W newsletterze same niespodzianki!

Platforma Obywatelska w swoim newsletterze "POinformowani" przekonuje, że wspólnie z PSL-em i Polską 2050 są na dobrej drodze do pokonania Prawa i Sprawiedliwości, ignorując przy tym fakt, że ich partia notuje w sondażach najgorsze notowania w historii.

By Platforma Obywatelska RP from Polska - Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34318012

PO swoją tezę opiera na sondażu przeprowadzonym przez Kantar, który słynie z przeszacowywania Platformy Obywatelskiej. 

- Spotkania w terenie, aktywność parlamentarzystów i sprawdzanie działań władzy to sposób, aby zdobyć zaufanie Polaków. To udowadnia najnowszy sondaż Kantar, w którym Koalicja Obywatelska notuje 21 proc. poparcia! Wspólnie z ruchem Polska 2050 i PSL to aż 41 proc. I to realna szansa na zmianę!

- napisano w Newsletterze. 

Platforma w swoim newsletterze zupełnie ignoruje zdecydowanie bardziej wiarygodne sondaże, które są dla niej dramatyczne. 

Warto przypomnieć, że według sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu Koalicja Obywatelska może liczyć na zaledwie 14,2 procent poparcia. Jeszcze gorzej dla PO wygląda to w badaniu United Surveys dla RMF FM i „DGP"", gdzie chęć oddania głosu na KO zadeklarowało 12 procent respondentów. 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#parlament #polityka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo