Niemal we wszystkich szkołach średnich nauka w trybie hybrydowym

Prawie wszystkie szkoły średnie prowadziły w czwartek naukę w trybie hybrydowym, 99,4 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało w trybie stacjonarnym, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym. Stacjonarnie zajęcia odbywały się także w 99,6 proc. przedszkoli – podało MEiN.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Alexandra_Koch

7809 szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie hybrydowym, czyli ok. 100 proc. z nich. W trzech szkołach średnich nauka była prowadzona zdalnie.

Resort edukacji i nauki przekazał, że w czwartek w 14 320 szkołach podstawowych w klasach I-III zajęcia odbywały się stacjonarnie, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym, co daje 99,4 proc. z nich. Jedna ze szkół podstawowych prowadziła naukę zdalnie, a w trybie mieszanym – 89 placówek.

15 200 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego pracowało w trybie stacjonarnym (99,6 proc.). W trybie zdalnym pracowało 5 przedszkoli, a 61 w trybie mieszanym.

Dane to pokazują stan z czwartku z godz. 13 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

W poniedziałek uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, rozpoczęli w całym kraju naukę w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się w szkole, a połowa w domu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych 4 maja rozpoczęli naukę stacjonarną. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego – od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka #Polska #MEiN #szkolnictwo #koronawirus #nauka #szkoły

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo