Szkoły specjalne ze wsparciem ministerstwa

"Możemy zapewnić, że tego rodzaju placówki, jak Zespół Szkół Specjalnych w Warcie będą korzystały ze szczególnej pomocy i wsparcia Ministerstwa Edukacji i Nauki" – zapewnił dziś szef tego resortu Przemysław Czarnek podczas wizyty w ZSS w Warcie.

Zdjęcie ilustracyjne
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Szef resortu edukacji i nauki uczestniczył w czwartek w święcie szkoły w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie będącą publiczną placówką m.in. dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem. Uroczystość zorganizowano z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin patronki szkoły Marii Konopnickiej.

Jak przyznał minister Czarnek, jego wizyta w dniu święta tego typu placówki jest po to, by podkreślić, że Polska ma szczególne osiągnięcia w zakresie szkolnictwa specjalnego.

- Rozwój szkolnictwa specjalnego w ostatnich kilkudziesięciu latach w Polsce, to wielka wartość, którą musimy wzmacniać. Nie ma mowy w ministerstwie edukacji, nie ma mowy w polskim rządzie o jakimkolwiek osłabianiu, czy wręcz likwidacji szkolnictwa specjalnego. To są jakieś pogłoski, które chodzą i wynikają z jakiegoś niezrozumienia tego, co się dzieje w Ministerstwie Edukacji i Nauki

 – zapewnił.

Dodał, że drogą do tego, by jeszcze lepiej i pełniej uczyć oraz wychowywać wszystkie dzieci – bez względu na pełnosprawność lub niepełnosprawność oraz jego stopień – jest wzmacnianie i rozwijanie szkolnictwa specjalnego.

"Cieszę się bardzo pani dyrektor, cieszę się bardzo droga Elu, że możemy tutaj w Warcie w zespole szkół wyjątkowych tę sprawę podkreślić. Możemy zapewnić, że tego rodzaju placówki, jak Zespół Szkół Specjalnych w Warcie będą korzystały ze szczególnej pomocy i wsparcia Ministerstwa Edukacji i Nauki" – zadeklarował minister Czarnek.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#szkoła #edukacja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo