Gowin o Maksymowiczu: Żałuję, ale szanuję

Żałuję decyzji Wojciecha Maksymowicza o odejściu z Porozumienia, natomiast szanuję tę decyzję – podkreślił dziś lider tego ugrupowania wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślił też, że nie będzie kolejnych transferów z Porozumienia do ruchu Szymona Hołowni.

Jarosław Gowin
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wojciech Maksymowicz, dotychczasowy polityk Porozumienia, były wiceszef resortu nauki, ostatnio poseł niezrzeszony, poinformował o tym, że przechodzi do koła parlamentarnego Polska 2050. Gowin na konferencji prasowej w Przemyślu podziękował Maksymowiczowi za lata współpracy.

- Oczywiście żałuję jego decyzji, natomiast szanuję tę decyzję. Wszyscy wiemy, że profesor Maksymowicz padł w ostatnich tygodniach ofiarną bezpardonowego ataku. Chcę jeszcze raz podkreślić, że mam pełne zaufanie do działań pana profesora Maksymowicza jako lekarza i jako naukowca. Cała ta sytuacja niech będzie nauczką dla nas, dla ludzi Zjednoczonej Prawicy, że nie wolno w ten sposób traktować ludzi o dużym autorytecie społecznym

– podkreślił polityk.

Jak dodał, Maksymowicz poinformował go o tym, że odchodzi z Porozumienia w „ostatnich dniach”. Zaznaczył, że jest w kontakcie ze wszystkimi parlamentarzystami Porozumienia i nie będzie żadnych dalszych transferów do ruchu Szymona Hołowni.


Wojciech Maksymowicz w przeszłości był ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, był członkiem Partii Centrum oraz PO. W 2013 r. zrezygnował z członkostwa w PO i dołączył do inicjatywy Jarosława Gowina - najpierw Polski Razem, potem Porozumienia. W rządzie premiera Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję wiceszefa resortu nauki od lipca 2019 do listopada 2020 r.

W kwietniu 2021 r. resort zdrowia poinformował o wszczęciu kontroli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w sprawie eksperymentów medycznych z zakresu neurochirurgii, w których rzekomo miało dochodzić do wykorzystywania płodów ludzkich pod nadzorem prof. Maksymowicza. Wówczas Maksymowicz zaprzeczył tym doniesieniom i odszedł z klubu PiS. Od kwietnia tego roku Maksymowicz, będąc członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, pozostawał posłem niezrzeszonym.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polityka #Sejm #Porozumienie #Polska 2050

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo