Zwłoki z odciętymi głowami w… więzieniu

W wzięzieniu Cantel w gwatemalskim mieście Quetzaltenango doszło do starć między gangami Mara Salvatrucha i Barrio 18, po zaprowadzeniu porządku, policja poinformowała o co najmniej czterech ofiarach śmiertelnych, którym odcięto głowy – informuje BBC.

Ichigo121212/pixabay.com/service/license/

Do więzienia, które może pomieścić ponad 2 tys. skazańców do opanowania zamieszek wysłano 500 policjantów - powiedział rzecznik gwatemalskiej policji Jorge Aguilar.

Policja podejrzewa, że do zamieszek doszło po tym, gdy członek jednego z gangów zaatakował drugiego w ramach zemsty za sprzeczkę sprzed kilku dni.

W więzieniu Cantel - położonym w Quetzaltenango, 205 km na zachód od miasta Gwatemala - wyroki odsiadują więźniowie zarówno z gangu Mara Salvatrucha, jak i ich zaprzysiężeni wrogowie z Barrio 18 oraz członkowie gangów związanych z handlem narkotykami.

Brutalne gangi Gwatemali znane są z wymuszeń na biznesmenach, którym narzucają swoją ochronę. Ci, którzy odmawiają zapłaty, są często mordowani. W Gwatemali z rąk członków gangów ginie rocznie średnio 3,5 tys. osób. 
 

 


Źródło: niezależna.pl, PAP

#więzienie #Gwatemala #konflikty #gangi

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo