Uhonorowano młodego szwedzkiego DJ, który zmarł w 2018 roku. Został patronem słynnej areny

Szwedzki DJ Avicii, który w 2018 roku popełnił samobójstwo, został oficjalnym patronem słynnej areny Globen w Sztokholmie. Miejsce to znane z koncertów i imprez sportowych będzie promować zdrowie psychiczne.

youtube.com/printscreen

"Nowa nazwa, Avicii Arena, daje możliwość symbolicznego wykorzystania naszego budynku do zwrócenia uwagi, jak ważne jest dobre samopoczucie"

- stwierdza zarządca obiektu Andreas Sand.

Arena ma być jednak także w praktyce miejscem spotkań młodzieży szkolnej i psychologów, a raz w roku założona przez rodziców Avicii fundacja jego imienia, która zajmuje się profilaktyką samobójstw, chce organizować muzyczną galę.

"W Szwecji codziennie troje młodych ludzi odbiera sobie życie. To jest ogromny problem"

- podkreśla ojciec Avicii, Klas Bergling.

Do tej pory sponsorem tytularnym sztokholmskiej areny był jeden z koncernów telekomunikacyjnych.

Wybudowana w 1989 roku sztokholmska arena popularnie nosi nazwę Globen (ang. Globe) z uwagi na sferyczny kształt. Jest to największy tego typu obiekt na świecie. W jego wnętrzu mszę odprawił papież Jan Paweł II. Od 2010 roku na dach areny można wjechać windą.

Avicii, właściwie Tim Bergling, choć podczas koncertów gromadził tłumy, a jego utwory były popularne na całym świecie, w prywatnym życiu czuł się samotny i walczył z depresją. Dla fanów jego śmierć była szokiem.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Globen #Szwecja #DJ Avicii #rozrywka

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo