Franciszek wezwał do żarliwego wołania do Ducha Świętego

- Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przyzywajmy Go z otwartym sercem - powiedział papież Franciszek.

Benhur Arcayan [Wikimedia Commons]

Papież Franciszek w swoim pozdrowieniu do wiernych nawiązał do zbliżającej się uroczystości Pięćdziesiątnicy i zachęcił do żarliwego wołania o Ducha Świętego, aby wypełnił swoją miłością serca osób, opromienił świat swoim światłem oraz wzbudził we wszystkich decyzje i działania na rzecz pokoju.

W swojej przemowie Ojciec Święty zwrócił się także do Polaków. - Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przyzywajmy Go z otwartym sercem - zaznaczył.

- On – jak głosi sekwencja liturgiczna – jest prawdziwym „Ojcem ubogich, Dawcą darów i Światłością sumień, słodkim Gościem dusz”. Módlmy się, aby przyniósł „ochłodzenie i odpocznienie” wśród trudów, wśród pracy ludzkich rąk i umysłów, pośród spiekoty dnia, wśród niepokojów, walk i zagrożeń we współczesnym świecie. Moc Ducha Świętego niech będzie waszą siłą!

- podkreślił Franciszek. 

 

Źródło: Vatican News, niezalezna.pl

#kościół #świat

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo