Makłowicz w kampanii Fijołka. Obiecał nawet... festiwal kulinarny

Krytyk kulinarny Robert Makłowicz zapowiedział zorganizowanie w Rzeszowie festiwalu "Karpaty na widelcu". We wtorek Makłowicz wystąpił na wspólnej konferencji prasowej z Konradem Fijołkiem, który kandyduje w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa.

facebook.com/robertmaklowiczofficial

Jak zaznaczył Makłowicz, nie chce mieszkańcom wskazywać kandydata. "Rzeszowianie zagłosują jak będą chcieli" – dodał.

Jednocześnie zauważył, że "jeżeli akurat pan Konrad (Fijołek) wygra wybory, to zrobimy razem coś podobnego do rzeczy, którą od kilkunastu lat mam przyjemność współorganizować we Wrocławiu".

To jest największy festiwal kulinarny w Polsce, który nazywa się "Europa na widelcu". Natomiast tutaj myślimy o czymś, co by nazywało się "Karpaty na widelcu"

– mówił Makłowicz.

Według niego, festiwal, ma być atrakcją kulinarną, kulturalną i historyczną Rzeszowa. "Promować kulturę Karpat poprzez tradycje kulinarne i sprowadzić do Rzeszowa turystów, promować miasto i okolicę" – wyjaśnił krytyk kulinarny. Festiwal miałby odbyć się w jesieni.

Stworzymy porządny, o europejskim znaczeniu festiwal "Karpaty na widelcu", korzystając z know-how, z wiedzy i dorobku pana Roberta. W Rzeszowie będzie to możliwe

– zaznaczył Fijołek.

Kandydat podkreślił, że festiwal "będzie integrował środowisko gastronomiczne, budował relacje między przedsiębiorcami, ale również między mieszkańcami miasta".

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego, po tym, gdy przeszedł COVID-19. Odbędą się 13 czerwca.

Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, startuje w wyborach z poparciem m.in.: PO, Lewicy, PSL i ruchu Polska 2050.

Oprócz niego, w wyborach kandydują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo