Praktycznie w całej Polsce deszcz

We wtorek właściwie w całej Polsce może być tak, że będzie choć trochę deszczu. Najintensywniejsze opady będą na południu, zwłaszcza na południu Małopolski i na Górnym Śląsku - powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Dodał, że miejscami mogą wystąpić burze oraz grad.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że we wtorek pogoda niewiele się zmieni od tej poniedziałkowej.

"Właściwie w całej Polsce może być tak, że będzie choć trochę deszczu. Najintensywniejsze opady będą na południu, zwłaszcza na południu Małopolski i na Górnym Śląsku. Te opady będą stopniowo słabnąć w godzinach popołudniowych i do wieczora powinny już być nieznaczne, przelotne opady"

- podkreślił.

"Natomiast jeżeli chodzi o resztę kraju to na przeważającym obszarze mogą się pojawić opady deszczu. Oprócz deszczu na południu przelotny deszcz z możliwością burz wystąpi na zachodzie" - podał.

Poinformował, że silniejsze burze z przelotnym deszczem mogą się pojawić we wschodniej części kraju, zwłaszcza na Mazowszu również na Warmii i Lubelszczyźnie. "Tam te burze mogą być silniejsze z intensywniejszym deszczem do ok. 25 mm. Dochodzić będzie grad i silniejsze porywy wiatru" - zaznaczył.

"Najchłodniej będzie w pasie centralnym od Małopolski po Pomorze, zaledwie 12-14 st. C., chłodniej na pogórzu i nad wschodnim wybrzeżem 9-10 st. C., nieco cieplej będzie na zachodzie ok. 16-17 st. C., najcieplej na wschodzie, zwłaszcza Mazowszu i Lubelszczyźnie - ok. 20 st. C." - dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #polska

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo