Gates w atmosferze skandalu odchodzi z Microsoft!

Amerykańskie media relacjonują, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie Bill Gates zrezygnował z udziału w zarządzie Microsoft w ślad za ujawnieniem jego relacji romantycznych z pracownicą firmy. Rzecznik miliardera zaprzecza.

Bill Gates / Stanford Precourt Institute for Energy, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons (wolna domena)

W środkach masowego przekazu pojawiły się doniesienia, że założyciel Microsoft miał wieloletni romans z pracownicą firmy. Przypisują temu rezygnację Gatesa w roku 2020 z członkostwa w zarządzie, który dla zbadania sprawy wynajął kancelarię prawniczą.

Podczas badania, niektórzy członkowie zarządu zdecydowali, że nie jest już odpowiednie, aby pan Gates zasiadał jako dyrektor w firmie, którą założył i prowadził przez dziesięciolecia. (…) Pan Gates zrezygnował zanim dochodzenie zarządu zostało zakończone.
- pisał „Wall Street Journal”, dodając, że o związku powiadomiła niewymieniona z nazwiska pracownica.

Sugestii o przedstawionym w mediach powodzie odejścia miliardera z zarządu zaprzeczył jego rzecznik.

Niemal 20 lat temu miał miejsce romans, który zakończył się polubownie. Decyzja Billa o przejściu z zarządu nie była w żaden sposób związana z tą sprawą. W istocie wyraził pragnienie poświęcenia więcej czasu na filantropię.
- przekonywał rzecznik.

„New York Times” podał, powołując się na niezidentyfikowane źródła, że „przy co najmniej kilku okazjach, Gates miał nie służbowe związki z niewymienionymi z nazwisk kobietami, które pracowały dla niego w Microsofcie i Fundacji Billa i Melindy Gatesów”.

Jest wielce rozczarowujące, że opublikowano tak wiele nieprawdy na temat przyczyn i okoliczności w czasie rozwodu Billa Gatesa.
- argumentował jego rzecznik, określając też jako fałszywe informacje o złym traktowaniu przez niego pracowników.

Z kolei tabloid „Daily Beast” wystąpił z rewelacjami jakoby skazany m.in. za pedofilię Jeffrey Epstein, który popełnił w więzieniu samobójstwo, doradzał niegdyś Gatesowi, jak zakończyć małżeństwo z żoną Melindą.

Także ten zarzut wywołał natychmiastową reakcję rzecznika Gatesa.

Bill nigdy nie otrzymał ani nie zabiegał u Epsteina o osobiste porady jakiegokolwiek rodzaju, czy to dotyczące małżeństwa czy czegokolwiek innego. Bill nigdy nie skarżył się na Melindę ani na swoje małżeństwo Epsteinowi.
- przekonywał rzecznik, dodając, że Gates nigdy też nie rozmawiał o jego ewentualnym zaangażowaniu w fundację.

Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index jego wartość netto wynosi obecnie 144 miliardy dolarów.

Bill i Melinda Gates poinformowali na początku maja o planach rozwiązania swego 27-letniego związku małżeńskiego.

„Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo”.
- powiadomili m.in. w mediach społecznościowych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Bill Gates #skandal #celebryci #rozrywka

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo