Premier: Szkoła zdalna nie jest dobra

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że powrót do szkół na niedługo przed końcem roku szkolnego będzie korzystny dla uczniów. - Nie tylko dużo lepiej uczymy się w trybie stacjonarnym, ale też ten tryb to relacje z przyjaciółmi, nauczycielami - stwierdził.

Zdjęcie ilustracyjne
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na żywo premier Mateusz Morawiecki został zapytany, czy powrót do szkół na krótko przed zakończeniem roku szkolnego był dobrym pomysłem. Szef rządu uważa, że to ważne.

- Nienormalna jest sytuacja taka, jaka była, czyli szkoła online. Nie tylko dużo lepiej uczymy się w trybie stacjonarnym, ale też ten tryb to relacje z przyjaciółmi, nauczycielami - wskazał premier.

Wszystko, co mówią psychologowie: szkoła online to bardzo niedobry rodzaj szkoły w większości przypadków. Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi i chcemy żyć w relacjach. Warto nawet na te 6 tygodni wrócić do szkoły. To rzecz, która bardzo mnie cieszy. 

Morawiecki odniósł się również do zapowiadanego zwiększenia liczby godzin nauki historii w szkołach.

- Historia jest nauczycielką życia. Uważam, że znajomość historii jest bardzo ważna dla każdego człowieka, po to żebyśmy potrafili w jak najlepszy sposób się komunikować, ta znajomość jest potrzebna

- powiedział. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#edukacja #szkoły #nauka zdalna #Polska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo