Premier o rozwiązaniach podatkowych zawartych w programie #PolskiŁad: To sprawiedliwa zmiana

"To jest sprawiedliwa zmiana" - tak o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie mówił podczas sesji Q&A premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił również, że rząd nie rezygnuje z planów opodatkowania wielkich korporacji.

Mateusz Morawiecki
fot. Facebook @Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki dziś ruszył w trasę po Polsce, by promować zaprezentowany w sobotę Polski Ład. Odwiedził województwa lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie. Wieczorem spotkał się z Polakami podczas transmisji na Facebooku. Odpowiadał na wiele pytań związanych z Polskim Ładem. 

Jedno z najczęstszych pytań dotyczyło oczywiście nowych rozwiązań podatkowych. Wśród elementów programu znalazło się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz podwyższenie drugiego progu podatkowego z 85 zł do 120 tys. zł.

- Większość młodych ludzi, na terenach wiejskich, w mniejszych miastach, ale i spora część pracowników w większych miastach zarabia poniżej 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Ta zmiana ma im poprawić warunki pracy, to jest sprawiedliwa zmiana

- mówił premier Mateusz Morawiecki w sesji pytań i odpowiedzi Q&A. 

Padło również pytanie o opodatkowanie wielkich korporacji. Premier przyznał, że tego nie wyklucza. 

- Zależy nam bardzo na opodatkowaniu wielkich firm, które tutaj robią biznes i nie płacą takich podatków jak powinny. Chcemy do tego doprowadzić w kooperacji z innymi krajami. Bo obawiamy się, że w przeciwnym wypadku zostaniemy pozbawieni dużych inwestycji

- zaznaczył Morawiecki, dodając:

Nie odpuszczamy tego tematu i nie odpuszczamy go w sposób absolutnie jednoznaczny. Walczymy mocno z rajami podatkowymi. To jest element tego samego planu, które pozwalają umykać z podatkami. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#program #Prawo i Sprawiedliwość #polityka #Polska #Mateusz Morawiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo