Jak Różę Thun żegnają partyjne koleżanki? Na do widzenia usłyszała, że „powinna złożyć mandat”

Po swojej deklaracji o rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej Róża Thun nie może spodziewać się sentymentalnego pożegnania ze strony swoich byłych już partyjnych koleżanek i kolegów. Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak wezwała już eurodeputowaną do tego, aby… złożyła swój mandat w Parlamencie Europejskim.

Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Róża Thun poinformowała w poniedziałek o odejściu z partii i upubliczniła krytyczny wobec PO list.

Thun wskazała w swym liście, skierowanym do wyborców i nagraniu zamieszczony na Twitterze, że ostatnio coraz częściej jej poglądy rozmijały się poglądami władz partii i decyzjami klubu KO.


Słowa Róży Thun zdziwiły posłankę KO Jagnę Marczułajtis-Walczak (obie parlamentarzystki związane są z Małopolską).

Poseł Róża Thun powiedziała w swoim dzisiejszym wystąpieniu, że od dawna się nie zgadza z decyzjami Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Mam pytanie: od kiedy się nie zgadza? Bo z niedawnym 1 miejscem na liście wyborczej do PE się zgadza?! Pani Poseł powinna złożyć swój mandat.
- oświadczyła Marczułajtis-Walczak na Twitterze.

Sama Róża Thun przyznaje natomiast, że kulminacją gromadzących się różnic zdań między nią a PO i KO było wstrzymanie się od głosu w Sejmie, przy ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej dotyczącej zgody na zasoby własne UE, czyli tzw. Funduszu Odbudowy.

Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich, oraz kosztem umacniania się całej Wspólnoty.
- dodała europosłanka.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#Platforma Obywatelska #polityka #Róża Thun #Parlament Europejski #Unia Europejska #Jagna Marczułajtis-Walczak

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo