Trzaskowski krytykuje podniesienie kwoty wolnej od podatku. Jeszcze rok temu sam to obiecywał

Rafał Trzaskowski rok temu w kampanii wyborczej zapowiadał podniesienie kwoty wolnej od podatku. Gdy taka zapowiedź padła w ramach "Polskiego Ładu", prezydent Warszawy uważa, że będzie to miało katastrofalny wpływ na budżety samorządów.

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Planowane zmiany krytykują politycy Platformy Obywatelskiej. Dziś odniósł się do nich wiceprzewodniczący PO, a jednocześnie prezydent Warszawy.

- Zapowiedziane w „Polskim Ładzie” zmiany podatkowe (np. większa kwota wolna od podatku) też będą miały wpływ na budżety. I obawiam się, że będzie to wpływ katastrofalnie zły - napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku, dodając:

Dlatego domagam się od rządu, by jak najszybciej przedstawił dokładne analizy skutków finansowych swojego planu. I wyjaśnił samorządom, jak zamierza im zrekompensować taką wyrwę w budżecie.

To dość zaskakujące stanowisko Trzaskowskiego, gdyż w ubiegłym roku... sam popierał podniesienie kwoty wolnej od podatku.  

- Przedłożę projekt ustawy "Wszystko na rękę", który zwiększy kwotę wolną od podatku. Wszyscy, którzy zarabiają do 30 tys. zł, będą w ogóle zwolnieni z podatku.  Dla osób, których dochód wynosi między 30 tys. a 65 tys. zł - "to kwota wolna od podatku będzie wynosiła 8 tys. zł

- zapowiadał, gdy był kandydatem na prezydenta RP. Co się stało, że nagle zmienił swoje poglądy?

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Polski Ład #polityka #Sejm #parlament

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo