Wojciech Szczęsny pozostanie numerem jeden kadry

Wojciech Szczęsny będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy - potwierdził selekcjoner Paulo Sousa. Jednocześnie zapowiedział, że w towarzyskim spotkaniu z Rosją 1 czerwca szansę otrzyma inny golkiper.

Wojciech Szczęsny
https://twitter.com/junews24com

W poniedziałkowe południe Portugalczyk ogłosił nazwiska 26 piłkarzy powołanych na mistrzostwa Europy, a także dodatkowego bramkarza - Radosława Majeckiego, który weźmie udział tylko w rozpoczynającym się 24 maja zgrupowaniu w Opalenicy.

Trójkę "głównych" golkiperów stanowią: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański oraz Łukasz Skorupski.

Pierwszy z nich od początku jest podstawowym bramkarzem w kadrze Sousy. Portugalczyk potwierdził w poniedziałek, że tak będzie również w czasie turnieju.

W towarzyskim spotkaniu z Rosją szansę między słupkami otrzyma ktoś inny. Natomiast Szczęsny pozostaje naszym numerem jeden

 - przyznał selekcjoner biało-czerwonych.

Największym zaskoczeniem jest brak w turniejowej "26" Kamila Grosickiego, który znalazł się jedynie na liście rezerwowej, podobnie jak m.in. Sebastian Szymański. Szansę otrzymają natomiast m.in. Tomasz Kędziora, Przemysław Frankowski, Tymoteusz Puchacz, Dawid Kownacki i Jakub Świerczok.

Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników ME będą liczniejsze niż zwyczajowo. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23). Ostatecznie skład każdy uczestnik turnieju musi podać do północy 1 czerwca.

Zgrupowanie w wielkopolskiej Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie polscy piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i 8 czerwca z Islandią w Poznaniu. Od 9 czerwca bazą kadry będzie jeden z sopockich hoteli.

Występ w fazie grupowej ME biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wojciech Szczęsny #reprezentacja Polski w piłce nożnej #piłka nożna #Paulo Sousa

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo