„To coś więcej niż program”. Mateusz Morawiecki zapyta Polaków, co myślą o Polskim Ładzie

Chcemy pokazać nasz program, a właściwie coś więcej niż program, bo Polski Ład to nowa umowa społeczna dla wszystkich Polaków – powiedział dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Z szefem rządu w trasę ruszył m.in. dziennikarz Niezalezna.pl

Mateusz Morawiecki
Aleksander Mimier/Niezalezna.pl

Mateusz Morawiecki podał dziś na briefingu, że chce usłyszeć od Polaków, co myślą o Polskim Ładzie.

Prawda jest taka, że burza potrafi dokonać bardzo dużych zniszczeń w krótkim czasie, a później trzeba odbudowywać je latami. Tak zadziałała na całym świecie. I po to właśnie jest Polski Ład. Polski Ład ma ten wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładać. Chcemy pokazać ten nasz program, a właściwie nawet coś więcej niż program, bo to nowa umowa społeczna, propozycje nowej umowy społecznej, wszystkim Polakom. Chcemy zapoznać Polaków z tą umową, ale jednocześnie jeszcze coś ważniejszego, chcemy usłyszeć od Polaków, co oni myślą, co Polacy myślą o Polskim Ładzie

- podkreślił.

"Wiemy że Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności, z głębokiego programu, który niesie też naszą formację, nasz obóz i tworzy konstrukcję, tworzy główne zręby naszego programu. Dlatego właśnie w Polskim Ładzie znalazły się przede wszystkim te kilka podstawowych spraw" – dodał.

Podał, że w programie jest mowa m.in. o naprawie służby zdrowia, obniżce podatków dla 18 mln osób, emeryturze bez podatku do kwoty 2500 zł, programie mieszkaniowym i inwestycyjnym.

Premier o 9:00 ma pojawić się w szpitalu powiatowym w Rykach. Następnie o 9:50 m złożyć wizytę w jednej z firm, która utrzymała produkcję i zatrudnienie dzięki Tarczy PFR, a następnie, o 12:30 w miejscu budowy szlaku Via Carpatia. Szefowi rządu w trasie towarzyszy m.in. dziennikarz Niezalezna.pl.

Premier spotka się też o 13:20 z inwestorami z Korei, odwiedzi teren na którym powstaną mieszkania z promowanej w rządowych projektach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej o 14:00. Wraz z kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa Ewą Leniart Mateusz Morawiecki spotka się m.in. z seniorami o 17:15, a następnie z kandydatką o 18:00. Szef rządu dzień zakończy w Rzeszowie udziałem w Q&A o 19:00 oraz w programie “Gość Wiadomości” przed 20:00 – podała 300polityka.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Polska #polityka ##PolskiŁad

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo