Noc deszczowa i mglista

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu na północy, wschodzie i południu kraju, temperatura wyniesie od 5 st. C w rejonach podgórskich do 11 st. C na krańcach wschodnich, nad ranem pojawi się mgła - przekazała PAP synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

pixabay.com/Arcaion

Jak przekazała synoptyk IMGW, w niedzielę wieczorem opady deszczu mogą się jeszcze zdarzyć na Wybrzeżu i Pomorzu. "Na pozostałym obszarze kraju wieczór powinien być już w miarę pogodny i te rozpogodzenia będą postępować od zachodu" - powiedziała Dąbrowska.

"W nocy przelotne, miejscowe opady deszczu na północy, wschodzie i południu kraju. Jeszcze przez część nocy, szczególnie w jej pierwszej połowie, na północnym-wchodzie mogą występować burze z prognozowanym opadem deszczu do 20 mm"

- przekazała synoptyk IMGW.

Ostrzegła, że nad ranem, szczególnie na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się mgła, która będzie ograniczała widzialność do 200 m.

Nocą temperatura wyniesie od 5 st. C w rejonach podgórskich do 11 st. C na krańcach wschodnich. W centrum i na Wybrzeżu ma być ok. 8 st. C.

"Wiatr będzie na ogół słaby z kierunków południowych, tylko w czasie burz te porywy wiatru mogą jeszcze wynieść do 80km/h"

- zapowiedziała synoptyk IMGW.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Polska #pogoda #deszcz

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo