Budka krytykuje Polski Ład. Uważa, że to, co w nim dobre, wymyśliła... Platforma Obywatelska

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka twierdzi, że w Polskim Ładzie jest "część dobrych rozwiązań". Uważa przy tym, że zostały one wzięte... z pomysłów jego partii. Wciąż nie wiemy jednak, czy Budka ma zamiar popierać te projekty w Sejmie.

Borys Budka
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. Nowy program PiS został ogłoszony w sobotę 15 maja.

Zapowiedzi programowe PiS wzbudziły sporą dyskusję wszystkich stron sceny politycznej. Borys Budka ogłosił nawet, że rusza w podróż do powiatu, w którym partia rządząca uzyskała 70-procentowe poparcie, a Koalicja Obywatelska była dopiero czwartym wyborem lokalnej społeczności. 

Przyszedł też czas, by Budka powiedział, co sądzi o Polskim Ładzie. - To projekt głównie wyborczy, obliczony na pozyskanie głosów w określonych grupach społecznych, a nie wizja nowoczesnego społeczeństwa, dobrze przygotowanego do wyzwań przyszłości - stwierdził lider PO w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". 

Padły też zaskakujące słowa. 

- Część dobrych rozwiązań jest wziętych wprost z propozycji prezentowanych w ostatnim czasie przez Platformę Obywatelską: podwyższenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie tzw. klina płacowego, bezlimitowe zabiegi medyczne

- powiedział Budka. Nie sprecyzował jednak, czy jeżeli uważa takie rozwiązania za dobre, to czy będzie głosował za nimi w Sejmie.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Sejm #polityka #opozycja

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo