Trzaskowski w spocie - chce zmieniać Polskę. Mówi, że "nie może być tak jak teraz"

Rafał Trzaskowski opublikował nowy spot, w którym jest narratorem. Prezydent Warszawy tym razem zaprasza do Olsztyna na Campus Polska Przyszłości. Cel jest jasny: przekonać do zmiany władzy. - W Polsce nie może być tak jak teraz - mówi wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Czy na campusie będzie też mowa o tym, co dzieje się w Warszawie?

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Na początku maja Rafał Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla tysiąca młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Dziś prezydent Warszawy, którego często ostatnio spotkać można poza stolicą, opublikował spot wyborczy zachęcający do rejestracji na organizowane przez siebie wydarzenie. Nie ukrywając przy tym, że celem jest dyskusja o zmianie władzy. 

- Musimy dużo zmienić, bo w Polsce nie może być tak jak teraz - mówi Trzaskowski. - Potrzebujemy zmiany, jak świeżego powietrza - dodaje po chwili.

Choć Trzaskowski nie sprecyzował, co miał na myśli, gdy mówił, że "nie może być tak jak teraz", to niewykluczone, że mogło chodzić na przykład o podwyżki, jakie niedawno zafundowano mieszkańcom stolicy. Od początku kwietnia w Warszawie obowiązują nowe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Są one związane z ilością zużytej wody przez mieszkańców. Średnio jedna osoba musi płacić za wywóz śmieci ok. 50 zł miesięcznie, co w przypadku pięcioosobowej rodziny daje 250 zł miesięcznie.

"Nie może być tak, jak teraz" było też hasłem często powtarzanym przez warszawiaków podczas awarii układu przesyłającego nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Pytanie tylko, czy o tym też będzie można usłyszeć podczas campusu Rafała Trzaskowskiego. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#wybory #parlament #Sejm #opozycja

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo