Indie: nadchodzi cyklon Tauktae

Niemal 150 tys. mieszkańców nisko położonych obszarów nad wybrzeżem stanu Gudźarat w zachodnich Indiach jest w niedzielę ewakuowanych przed nadejściem silnego cyklonu Tauktae - podały władze. Cyklon zabił już co najmniej sześć osób w stanach Goa i Karnataka.

pixabay.com/Jan-Mallander

Według indyjskich służb meteorologicznych cyklon przejdzie nad Gudźaratem, osiągając prędkość wiatru do 175 km/godz. Akcja ewakuacyjna ma potrwać do nocy z niedzieli na poniedziałek. Burza ma dotrzeć nad wybrzeże we wtorek i meteorolodzy spodziewają się, że może wywołać powodzie, które odetną mieszkańcom drogi ucieczki przed żywiołem.

Gudźarat to jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Indii, a na potencjalnej trasie cyklonu znajdują się jedne z największych w kraju portów i rafinerii naftowych.

Już wcześniej Tauktae spowodował dotkliwe straty na południu i zachodzie Indii, zabijając co najmniej sześć osób w stanach Goa i Karnataka.

W obawie przed żywiołem w sąsiadującym z Gudźaratem stanie Maharasztra władze przeniosły pacjentów chorych na Covid-19 z tymczasowych szpitali w Bombaju do innych części regionu. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#świat #cyklon Tauktae #Indie

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo