10 nowych linii autobusowych w aglomeracji wrocławskiej

Mieszkańcy podwrocławskich gmin Czernica, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice i Żórawina zyskają dodatkowe połączenia z Wrocławiem. Od 21 sierpnia uruchomionych zostanie 10 nowych autobusowych linii strefowych. Wartość kontraktu to 56 mln zł.

mat. prasowe

Jak podano w komunikacie przesłanym przez wrocławski magistrat, gmina Żórawina po raz pierwszy zyska połączenie autobusową komunikacją miejską z Wrocławiem.

"Podpisaliśmy dokumenty, które połączą Wrocław nowymi liniami strefowymi z 5 gminami aglomeracji: Czernicą, Kątami Wrocławskimi, Kobierzycami, Siechnicami i Żórawiną, która po raz pierwszy zyska połączenie komunikacją miejską ze stolicą Dolnego Śląska"

- powiedział cytowany w komunikacie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Do obsługi w ramach nowej umowy przewozowej przeznaczonych będzie 18 autobusów (15 autobusów solo i 3 autobusy mini), które każdego dnia roboczego będą mogły przewieźć nawet 1400 pasażerów.

Jak podano, w ramach wszystkich linii od poniedziałku do piątku autobusy wykonają łącznie 332 kursy, pokonując przy tym 4200 kilometrów. Rocznie da to aż 1,2 mln km, a w okresie trwania całej 5-letniej umowy nawet 7 mln km.

10 nowych linii autobusowych obsłuży 158 przystanków, z których obecnie 57 nie jest obsługiwanych przez wrocławską komunikację miejską.

"Przed naszymi mieszkańcami otwierają się kolejne możliwości. Jestem przekonany, że wszyscy przedstawiciele 5 gmin Aglomeracji Wrocławskiej, którzy podpisali porozumienie, są niezwykle zadowoleni z faktu, że ich mieszkańcy zyskają szybkie i komfortowe połączenia autobusowe z Wrocławiem. Dla nas jest to szczególna umowa, która inicjuje naszą, mam nadzieję, owocną współpracę"

- powiedział wójt gminy Żórawina Jan Żukowski.

Wartość całego kontraktu to blisko 56 mln zł.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Dolnośląskie

Dominika Pazdyka
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo